Co má společného kakaová ceremonie a syntropické zemědělství? Podle aztécké tradice duch Cacaotl přišel na tento svět, aby skrze srdce matky Země pomohl otevřít srdce člověka.

Dnes je většinová produkce kakaa spojena s devastací pralesních ekosystémů, monokulturními plantážemi a chemickými postřiky.

Ale syntropické zemědělství umí nabídnout cesty, jak pěstovat kakao a jakékoli další plodiny a současně podporovat vznik přírodě blízkých pestrých ekosystémů plných vody, živin a života v jeho nejrozmanitějších formách.

Proto jsme Vám přivezli jedinečné kakao z rajské zahrady samotného zakladatele tohoto směru, Ernsta Gotsche, a také ceremoniální organické kakao našeho přítele Temoka z Mexika z kmene Azteca-Chichimeca a společně bychom rádi promluvili o zodpovědnosti vůči Zemi, syntropickém zemědělství a filosofii a kosmovizi Cacaotl. Pojďme společně zažít, jaké to je, když duch Cacaotl skrze srdce Matky Země promlouvá s naším srdcem. Těšíme se na Vás!

Kdy: ČTVRTEK 7. ZÁŘÍ 2023 V 18:00
Kde: Amazonia – STEP IN klub, Italská 1223/20, Praha
Doporučený příspěvek: 350 Kč

Program:
Syntropické zemědělství – krátké povídání o pěstování kakaa, které pečuje o Zemi, chrání klima, vodu, a vytváří přírodě blízké ekosystémy (Elsa Šebková)
Filosofie a kosmovize Cacaotl (Temok Zin)
Kakaová ceremonie (Temok Zin)

S sebou:
hezké ceremoniální oblečení
Květiny a semínka na oltář, případně amulet
Malá čajová svíčka